Λίνκολν – ΠΑΟΚ 0-2: Πέρασε εύκολα από Γιβραλτάρ o «δικέφαλος»

Η Λίνκολν φιλοξένησε τον ΠΑΟΚ για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του conference league με τον αγώνα να λήγει 0-2. Τα τέρματα της αναμέτρησης για τους «ασπρόμαυρους» πέτυχαν οι Άκπομ στο 45+2 και Μιτρίτσα στο 56.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν γενικά αρκετά ισορροπημένο, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες. Ο ΠΑΟΚ είναι αυτός που άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με το τέρμα του Άκπομ στο 45+2. Έτσι ο «δικέφαλος του βορρά» πήγε στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Θεσσαλονίκης μπήκε δυναμικά και διπλασίασε τα τέρματα της με σκόρερ τον Μιτρίτσα στο 56΄. Από κει και πέρα οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ αλλά δεν τα κατάφεραν. Έτσι αρκέστηκαν στο 0-2 κάνοντας ιδανικό ξεκίνημα στη διοργάνωση.

Λίνκολν (Μικ ΜακΈλβι): Σολέρ, Βάισεμαν, Τσιπολίνα, Μπερνάντο Λόπες, Τοσκάνο, Τορίγια, Ρόσα, Ανόν, Αράιζα, Καραλέρο, Κίκε Γκόμεθ

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Τέιλορ, Μιχάι, Κρέσπο, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς, Εσίτι, Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Μιτρίτσα, Άκπομ