Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 2-0: Νίκη με «υπογραφή» Κουλούρη

Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του ελληνικού πρωταθλήματος ο Ατρόμητος υποδέχτηκε τον ΠΑΟΚ, τον οποίο κέρδισε με σκορ 2-0. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Κουλούρης στο 45’ και στο 67’.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτεροι είχαν την κατοχή της μπάλας και δημιούργησαν περισσότερες φάσεις από τους γηπεδούχους. Ο Ατρόμητος όμως ήταν αυτός που έκανε το 1-0 στο 45’ με σκόρερ τον Κουλούρη και πήγα στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε από εκεί που σταμάτησε το πρώτο με τον ΠΑΟΚ να έχει «την μπάλα στα πόδια του» και να πιέζει τον Ατρόμητο, προκειμένου να φτάσει στη ισοφάριση. Η ομάδα του Περιστερίου είχε οπισθοχωρήσει και περίμενε το «δικέφαλο του βορρά» στα καρέ της. Στο 67’ οι γηπεδούχοι «κέρδισαν» πέναλτι, την εκτέλεση του ανέλαβε ο Κουλούρης και ευστόχησε κάνοντας το 2-0.  Στη συνέχεια οι Θεσσαλονικείς πίεσαν ακόμα περισσότερο για να μπορέσουν να διεκδικήσουν ότι μπορούν από την αναμέτρηση , όμως δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και έτσι ο Ατρόμητος πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Γκαλβάο, Κιβρακίδης, Καστεγιάνο, Νάτσος, Σάλομον, Χαρίσης, Μουνίθ, Κουλούρης

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Κρέσπο, Ροντρίγκο, Κούρτιτς, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Άκπομ