Βόλος-Ατρόμητος 3-0: «Κλείδωσαν» την νίκη στις καθυστερήσεις οι Βολιώτες

Ο Βόλος υποδέχτηκε τον Ατρόμητο για την 3η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος με τον αγώνα λήγει 3-0. Το τέρματα της αναμέτρησης πέτυχε για την ομάδα της Μαγνησίας πέτυχαν οι Ροσέρο στο 59΄, Φαν Βέερτ στο 90΄ και Μπαρτόλο στο 90+6.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας και δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες από τον Ατρόμητο, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο πολύ προσηλωμένοι στα αμυντικά τους καθήκοντα και δεν πραγματοποίησαν κάποια σημαντική φάση στα πρώτα σαράντα πέντε λεπτά.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ίδιο ακριβώς με το πρώτο με τον Βόλο να έχει την μπάλα στα πόδια του και να δημιουργεί φάσεις για γκολ. Τελικά οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον  Ροσέρο στο 59΄. Eπίσης η ομάδα της Μαγνησίας πέτυχε και δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τους Φαν Βέερτ στο 90΄ και Μπαρτόλο στο 90+6 δίνοντας με αυτό τον τρόπο «διαστάσεις θριάμβου» στην νίκη τους κόντρα στον Ατρόμητο.

Βόλος: Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι, Φερνάντες, Τσοκάνης, Μπαρτόλο, Ρεγκατίν, Ροσέρο, Φαν Βέερτ

Ατρόμητος: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο, Ντένιτς, Σάλομον, Κωτσόπουλος, Σπιρίντόνοβιτς, Μουνίθ και Κουλούρης