Σεβίλλη-Σάλτσμπουργκ 1-1: Έχασαν τεράστια ευκαιρία στην Ανδαλουσία οι Αυστριακοί

Ο δεύτερος αγώνας των 19:45 για τον έβδομο όμιλο ανάμεσα σε Σεβίλλη και Σάλτσμπουργκ έληξε ισόπαλος με σκορ 1-1. Τα γκολ του ματς πέτυχαν ο Σούτσιτς στο 21΄για τους φιλοξενούμενους και ο Ράκιτιτς για τους Ανδαλουσιανούς στο 42΄.

Η Σάλτσμπουργκ στο πρώτο ημίχρονο πατούσε πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από την Σεβίλλη με αποτέλεσμα να κερδίσει πέναλτι στο 13΄ ωστόσο ο Αντεγέμι δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Οκτώ λεπτά αργότερα οι Αυστριακοί είχαν και πάλι την ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα από την «άσπρη βούλα» και αυτή την φορά τα κατάφεραν με σκόρερ τον Σούτσιτς. Στο 36΄ μετά από κάθετη πάσα οι φιλοξενούμενοι «κερδίζουν» ακόμα ένα πέναλτι με τον Σούτσιτς να εκτελεί και την μπάλα να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Μπόνο. Η ομάδα της Ανδαλουσίας τέσσερα λεπτά αργότερα καταφέρνει να κάνει το 1-1, έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ράκιτιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έμειναν από το 50΄ με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Εν Νεσιρί. Από κει και πέρα και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, προκειμένου να πάρουν την νίκη αλλά δεν τα κατάφεραν και έτσι μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Σεβίλλη: Μπόνο, Νάβας, Ντιέγκο Κάρλος, Κουντέ, Ακούνια, Ζορντάν, Ράκιτιτς, Ρέγκες, Σούσο, Γκόμεζ, Εν Νεσιρί

Σάλτσμπουργκ: Κον, Κρίστενσεν, Σολέ, Βόμπερ, Ούλμερ, Σούτσιτς, Ααρονσον, Καμαρά, Σέιβαλντ, Σέσκο, Αντεγέμι