Ιωνικός–Άρης 1-0: Το εκπληκτικό σουτ του Aοσμάν ξέρανε τους «κιτρινόμαυρους»

Ο Ιωνικός υποδέχτηκε τον Άρη για την 2η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος με τον αγώνα να λήγει 1-0. Το τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Aοσμάν 86΄ με εξαιρετικό σουτ εκτός της περιοχής.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ιωνικός  ξεκίνησε δυναμικά και μάλιστα πέτυχε γκολ στο 22΄ με τονΛένις αλλά μετά από έλεγχο στο VAR το τέρμα ακυρώθηκε. Η μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο μέρος ανήκει στην ομάδα της Θεσσαλονίκης και καταγράφετε στο 43΄. Πιο συγκεκριμένα ο Ιτούρμπε επιχείρησε ένα σουτ εντός της περιοχής με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν αρκετά υποτονικός με τον Άρη να έχει την κατοχή της μπάλας, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να δημιουργήσει κάποια αξιόλογη ευκαιρία. Ο Ιωνικός είχε μια και μοναδική φάση στο ματς στην οποία η ομάδα της Νίκαιας κατάφερε να σκοράρει. Πιο συγκεκριμένα ο Aοσμάν στο 86΄ επιχείρησε ένα εκπληκτικό σουτ εκτός της περιοχής και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Ντένις.

Ιωνικός: Χουτεσιώτης, Βαλεριάνος, Σάντσες, Τσιγκρίνσκι, Μύγας, Γκοτσούλιας, Ντάλσιο, Καμπράλ, Aοσμάν, Λένις, Τουράμ

Άρης: Ντένις, Σάκιτς, Φαμπιάνο. Μπράμπετς, Σούντγκρεν, Σάσα, Εντιαγέ, Ιτούρμπε, Μπερτόγλιο, Μαντσίνι, Καμαρά