Άρης-Παναθηναϊκός 1-0: Ο Καμαρά έδωσε την «λύση» για τους «κιτρινόμαυρους»

O Άρης φιλοξένησε τον Παναθηναϊκό για την 3η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος με τον αγώνα να λήγει 1-0. Το τέρμα για τους «κιτρινόμαυρους» πέτυχε ο Καμαρά στο 10΄.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10΄ με τον Καμαρά, ο οποίος αξιοποίησε την παράλληλα πάσα του Μπερτόγλιο και από πλεονεκτική θέση πλάσαρε σε κενό τέρμα. Από κει και πέρα οι «πράσινοι» δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες για να φτάσουν στην ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφεραν, έτσι η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήγε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έγιναν πολλές φάσεις, καθώς πραγματοποιήθηκαν πολλά δυνατά μαρκαρίσματα στο χώρου του κέντρου με αποτέλεσμα το ματς να μην έχει αγωνιστικό ρυθμό. Έτσι ο Άρης πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημά και τώρα επικεντρώνεται στον επόμενο εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Ατρόμητο.

Άρης: Κουέστα, Σούντγκρεν, Γκάνεα, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Τζέγκο, Σάσα, Μπερτόγλιο, Μαντσίνι, Γκάμα, Καμαρά.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Χουάνκαρ, Κότσιρας, Βέλεθ, Πούγγουρας , Ρούμπεν, Αλεξανδρόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Βιγιαφάνιες, Βιτάλ, Ιωαννίδης