Βόλος-Άρης 1-2: Ο Γκαρσία έδωσε την νίκη στους «κιτρινόμαυρους»

Ο Βόλος για την 9η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος φιλοξένησε τον Άρη με τους Θεσσαλονικείς να παίρνουν την νίκη με σκορ 1-2. Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, και μάλιστα είχαν δοκάρι στο 35’ με τον Φαν Βέερτ . Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ με το γκολ του Εντιαγέ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του στο 46’ με σκόρερ τον Γκαρσία. Μόλις δύο λεπτά μετά ο Βόλος μείωσε σε 1-2 με τον Ορόζ, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς. Από κει και πέρα οι «κιτρινόμαυροι» είχαν περισσότερες ευκαιρίες για να διευρύνουν το προβάδισμά τους αλλά κάτι τέτοιο δεν συνέβη και έτσι οι Θεσσαλονικείς πέρασαν νικηφόρα από το Πανθεσσαλικό.

Βόλος: Κότνικ, Ρομέρο, Ρινέρ, Γκρίλο, Φεράρι, Τσοκάνης, Νίνης, Ορόζ, Φερνάντες, Φαν Βέερτ, Μπαρτόλο

Άρης: Κουέστα, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα ,Τζέγγο , Εντιαγέ, Μαντσίνι, Μπερτόγλιο, Γκαρσία, Καμαρά