Λαμία-Ατρόμητος 2-2: Ακόμα ένα ματς χωρίς νίκη για τους Περιστεριώτες

Για την 8η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος η Λαμία υποδέχτηκε τον Ατρόμητο με τον αγώνα να λήγει ισόπαλος με σκορ 2-2. Το πρώτο τέρμα για τους γηπεδούχους προήλθε από αυτογκόλ του Παπαδόπουλου και στο 79’ ο Αραμπούλι σκόραρε για λογαριασμό της Λαμίας. Για τους φιλοξενούμενους τα δύο γκολ σημείωσαν οι Στρούγγης στο 18’ και Βασιλαντωνόπουλος  στο 58’.

Στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά του ματς δεν υπήρχε κάτι αξιόλογο από τις δύο ομάδες, καθώς κυκλοφορούσαν την μπάλα στο χώρο του κέντρου. Η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης καταγράφετε στο 18’ και ανήκει στην Λαμία. Πιο συγκεκριμένα ο Αραμπούλι πήρε την κεφαλιά μέσα στην μεγάλη περιοχή και η μπάλα κατέληξε άουτ.  Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ από στημένη φάση. Ο Καρτάλης εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, ο Κουλούρης σηκώθηκε για κεφαλιά και ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του, στην συνέχεια της φάσης ο Στρούγγης από κοντά την έσπρωξε στα δίχτυα. Από κει και πέρα η ομάδα Φθιώτιδας ανέβασε ρυθμό και πίεσε τον Ατρόμητο, προκειμένου να φτάσει στην ισοφάριση. Τελικά το σύνολο του Μιχάλη Γρηγορίου έκανε το 1-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με αυτογκόλ του Παπαδόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι ομάδες προσπαθούσαν να δημιουργήσουν φάσεις να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Τελικά ο Ατρόμητος στο 58’ έκανε το 2-1 με σουτ του Βασιλαντωνόπουλου μέσα από την περιοχή. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για να σημειώσουν και τρίτο τέρμα αλλά δεν τα κατάφεραν. Τελικά η Λαμία στο 79’ έφερε ξανά το ματς στα ίσια. Πιο συγκεκριμένα μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλη την άμυνα του Ατρομήτου, με τον Αραμπούλι να σκοράρει σε κενή εστία κάνοντας το 2-2. Από κει και πέρα σημειώθηκαν ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα αλλά το σκορ δεν άλλαξε.

Λαμία: Γκαραβέλης, Σκόνδρας, Αντέτζο, Γκόλεμιτς, Μαρτίνεθ, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Καραμάνος, Τιρόνε, Μανούσος, Αραμπούλι

Ατρόμητος: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Γκαλβάο, Καστεγιάνο, Ντένιτς, Σάλομον, Καρτάλης, Μπεντινέλι, Κουλούρης